בלוג

שעונים – כשזמן וסגנון מתחברים

בעולם המודרני של היום והטכנולוגיה שנמצאת כבר בכל מקום, יש שעון בפלאפון במחשב בתנור ועוד…  בוואטשאי אנו מאמינים  כי הצורך בשעון עוזר בהקניית הרגלים חשובים כמו להגיע בזמן, לנהל סדר יום, מה שמאוד חשוב לנו בעולם המודרני. חשוב אף הצורך לענוד שעון לגבר או לאישה  המהווה תכשיט וגם סמל סטטוס.
‘ווטשאי’  הוא מותג שעוני יד שנולד מתוך רצון ששעון יכול להיות גם אפנתי וגם איכותי. וכשכל זה מתחבר, תוכלו למצוא את הדגם המתאים לכם!

הצורך בשעוני ילדים 

בתקופתנו, כשהמדיה זורמת מכל כיוון והאינטרנט מלא בתוכן, הצורך בשעון לילד חשוב מאוד למען הקניית הרגלים ולמידה של המושג זמן.  מגיל 3 ועד גיל 5 מומלץ לקנות לילד שעון פשוט כדי שיתרגל לענוד את השעון וייחשף לספרות. לקראת גיל 6 מומלץ לקנות שעון מחוגים שיש בו תצוגה של  12/24  וכך הילד לומד את כל שעות היממה ולא תהיה לו בעיה בהמשך לעבור לכל שעון שירצה, דיגיטלי או מחוגים.      לאחר שנות ניסיון רבות יצרנו את שעוני הילדים הטובים עבור ילדכם! תוכלו למצוא סגנונות שונים של שעונים לילדים בהתאם לגיל הילד. ישנם סגנונות מצוירים ומצועצעים  וסגנונות מעשיים רב-פונקציונליים. באתר ווטשאיי  תוכלו למצוא שעון לילדכם המתאים בדיוק למה שאתם מחפשים.

שעון  קוורץ  

שעון קוורץ הוא שעון שבמנגנונו מתנד המבוסס על גביש קוורץגביש פיאזואלקטרי זה יוצר אות חשמלי בתדר מדויק ביותר, דבר ההופך שעוני קוורץ לשעונים מדויקים בהרבה משעונים טובים בעלי מנגנון מכני. בשעון קוורץ קיים בדרך כלל רכיב אלקטרוני ספרתי המונה את מחזורי האות החשמלי ומתרגמו לתצוגת השעה, ביחידות של שעה, דקה, ושנייה. בשלהי המאה ה-20 ובתחילת המאה ה-21 שעוני קוורץ הם השעונים הנפוצים ביותר בין שעוני הקירשעוני היד, במחשבים ובאביזרי חשמל אחרים שבהם קיים שעון.

המנגנון 

בשעוני קוורץ מודרניים צורת המתנד בו גביש הקוורץ היא כצורת קולן זעיר, המעוצב באמצעות קרן לייזר כדי שיפעל בתדר 32,768 הרץ. תדר זה נבחר כיוון שכך ניתן לתרגמו בקלות באמצעות מעגל אלקטרוני לתדר 1 הרץ הדרוש כדי להפעיל את זרוע השניות של השעון. ברוב מנגנוני שעון הקוורץ המתנד נמצא בקופסה זעירה שאורכה כ-4 מ”מ.